FØLG OS PÅ   fbininstainsta #odenseblomsterfestival

Protektor for Odense Flower Festival

© Photographer Steen Evald

Ekslusiv sponsor:


kommunelogo2014cmyk- web


Project partneres:

vcs_logo_payoff_cmyk2-web-forside      seneste-ff     OR


Head sponsor:


FyensStiftstidende_CMYK_MedPayoff_Positiv


Business sponsors: 

Odense Cityforening- 250X110kold

Partner sponsors:

Basis sponsors:

Funds:

Other partners:

Participating companies with their own exhibitions: 

The Danish nurseries and producers that are donating plants to all of our decorations:

Sponsors og partners 2018:

Medvirkende gartnerier, havecentrer, florister, skoler og foreninger m.m. med egen stand:
Arkaden Food Market
Bazar Fyn
Bloddonorerne i Odense
Brandts Passage
Broløkke
Byens Køkken
Cyklisternes By
Danseakademi City Ballet
Fjernvarme Fyn
Flora Dania
Gartneren i Nonnebo
Gartneriet PKM
Gartneriet Skovbrynet
Gartneriet Svend Nielsen 
Gro Odense Byhaver
GURO Denmark
Haven bag H.C. Andersen Barndomshjem
HATS BY FRYBA
Klaus Jensen Havekunst
Klosterhavens Venner
Kold College
Kroghs Blomster / By Sløk

Ladybird Flowers
Langeskov Planteskole
Lottrups Gård
Natteravnene Odense 
Naturplanteskolen
Nordfyns Biavlerforening
Odense Glasværk
Odense Renovation
Orchidegartneriet Hans Christiansen
Pandekagehuset
PEMO ApS
Rosa Danica
Soroptimisterne
Staudegaarden
Thoruplund
Tingdal
Tvillingegården
VandCenter Syd
Vintapperstræde
Økologihaven


Plante sponsorer:
ByGrowers
DanRoses
EasyCare Plants
Family Plants
Fashion Flowers
Florado Flowers
Gartneriet 7’eren
Gartneriet Broløkke
Gartneriet Dugfrisk
Gartneriet Hanse
Gartneriet Kjeld Hansen
Gartneriet Kjærgårdsminde
Gartneriet Knoppen
Gartneriet Krebs
Gartneriet LHP
Gartneriet Lundegaard
Gartneriet Møllerhøj
Gartneriet Pedersen
Gartneriet Per Ulrich
Gartneriet PKM 
Gartneriet Skovbrynet
Gartneriet Svend Nielsen
Gartneriet Timmermann A/S
Gartneriet Vestdal
Gunnar Christensen Planteskole
Hawaii Gartneriet I/S
Jørgen Hansen
Karin Olsen
Kirsten Pedersen
Kortegaard Planteskole
Lammehave
MultiGreen 
PEMO ApS
Poul Riber
Prima Færdig Hæk
Rosa Danica
Rosborg
Roslil
Staudegaarden
Spigro
Tingdal
Tre-Lærke
Tvillingegården 
Viumlund Krydderurter